Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Dustin Brown zložil Pálffymu a Stümpelovi obrovskú pochvalu: Tancovali medzi súpermi

Dustin Brown
 0 , 29.12.17 v kategórii: Všeobecné
Pri príležitosti svojho tisíceho zápasu si Dustin Brown zaspomínal na svoje začiatky v NHL po boku dvoch slovenských hokejistov.

Nebolo to tak dávno, čo odohral Dustin Brown, niekdajší kapitán Los Angeles Kings, svoj tisíci zápas v najlepšej hokejovej lige sveta. Celú kariéru zasvätil "kráľom", s ktorými vyhral Stanley Cup v rokoch 2012 a 2014 ako kapitán. Prvú sezónu v súťaži prežil v rokoch 2003/04.

Aj na ňu si zaspomínal v rozhovore pre The Players Tribune. 33-ročný krídelník pochádzajúci zo štátu New York zložil osobitnú pochvalu veteránom vtedajšej zostavy a spoluhráčom, s ktorými nastupoval v jednej útočnej formácii. Zhodou okolností nimi boli dvaja hokejisti spod Tatier - Žigmund Pálffy a Jozef Stümpel. 

"Bol som 18-ročné dieťa z Ithacy v štáte New York, ktorý hral predtým hokej len na East Coast. V tíme som bol jediným tínedžerom, čiže spätne môžem povedať, že mať v tíme veteránov ako Luc Robitaille a Ian Laperriere mi veľmi pomohlo. Na tripoch ma chodili na hoteli kontrolovať, čo robím a či niečo nepotrebujem. Malo to obrí dopad na moju nováčikovskú sezónu," vravel pre The Players Tribune.

"Hral som v jednej lajne so "Ziggym" Pálffym a Jozefom Stümpelom a chlape... oni boli tak dobrí! Pamätám si, že som mal jeden gól v 31 zápasoch tej sezóny, no v skutočnosti som ich mal mať pätnásť. "Ziggy" a Jozef mohli aj tancovať okolo ostatných a kŕmiť ma pasmi celý čas, no ja som jednoducho nemohol dostať puk do brány, z ktovieakého dôvodu.
autor: Šimon Čop