Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Durný je v USHL jasnou jednotkou. Vychytal prvý shutout

Roman Durný
 0 , 29.01.18 v kategórii: Všeobecné
Slovenský hokejový brankár Roman Durný zažíva úspešnú premiéru na zámorských klziskách. Po vydarenom svetovom šampionáte hráčov do 20 rokov pôsobí v americkej juniorskej súťaži USHL, kde pravidelne chytá za Des Moines Buccaneers.

Devätnásťročný odchovanec Liptovského Mikuláša debutoval v bráne svojho nového klubu 12. januára a odvtedy nazbieral už sedem štartov. Stal sa jasnou jednotkou medzi troma žŕdkami a na striedačku vytlačil domáceho gólmana Jaka Kucharskeho, ktorý zaznamenal v 18 dueloch úspešnosť zásahov na úrovni 88,3 %.

Des Moines Buccaneers sú aktuálne tretím najhorším klubom celej USHL, keď ich od posledného celku delí jediný bod. Napriek slabým výsledkom tímu si Roman Durný udržiava stabilnú výkonnosť a štatisticky sa radí medzi najužšiu brankársku špičku.

Mladý Slovák odchytal šesť kompletných zápasov, v ktorých iba raz inkasoval viac ako tri góly a rovnako iba v jednom prípade klesla jeho úspešnosť zásahov pod deväťdesiat percent. Vo zvyšných piatich vystúpeniach doviedol Buccaneers k dvom víťazstvom, jednej prehre po predĺžení a k dvom tesným porážkam. Raz Durný striedal svojho konkurenta Kucharskeho a v priebehu záverečných osemnástich minút si udržal čisté konto. Na prvý shutout si však musel Roman Durný počkať až do soboty. V súboji jeho tímu Des Moines Buccaneers proti Green Bay Gamblers kryl všetkých 15 striel súpera a tešil sa z víťazstva 3:0.

V ligovom hodnotení brankárov, ktorí odchytali menej ako desať duelov, je Roman Durný jasne na prvej pozícii. V siedmich stretnutiach zaznamenal úspešnosť zákrokov presne na hranici 92 % a priemerne na jeden zápasov dostal iba 2,05 gólu. Pri pohľade na celkové štatistiky gólmanov USHL vidíme Durného na šiestej pozícii. Druhý Slovák, Matej Tomek v službách Waterloo Black Hawks, je až štrnásty.autor: Tomáš Lengyel