MS v hokeji 2017:    Skupina A Dánsko Lotyšsko Nemecko Rusko Slovensko Švédsko Taliansko USA Skupina B Bielorusko Česko Fínsko Francúzsko Kanada Nórsko Slovinsko Švajčiarsko

Najnovšie hokejové správy

- Dukla porazila detvianskych nováčikov 2:6

Dukla Trenčín
 0 , 15.12.17 v kategórii: Reviews
Trenčianska Dukla má veľmi silnú sezónu. Dôkazom o tom je aj ich prvé miesto v ligovej tabuľke so 67 bodmi. Zvolen, ktorý je druhý, s rovnakým počtom odohraných zápasov za Trenčínom zaostáva o 7 bodov.

Svýsledkami je spokojný aj ich tréner, Peter Oremus, ktorý verí, že po reprezentačnej prestávke sa jeho tím vráti na ľad vrovnako dobrej forme.

Detva je vsúčasnosti na chvoste tabuľky s12 bodmi aza predposlednými Novými Zámkami zaostáva o17 bodov. Stret trenčianskeho adetvianskeho tímu nepripravil divákom veľké prekvapenie azápas skutočne vyzeral podľa ich tabuľkového umiestnenia. Extraliga a jej výsledky tak po tomto stretnutí nezaznamenáva žiadne veľké zmeny, Trenčín si pripisuje tri body za víťazstvo.

Hostia sa postarali ookamžitý útok

Dukla sa s novým tímom v lige nemaznala. Už v druhej minúte ukázali svoju prevahu, keď Dlouhý nešetril Hacketta po Gašparovičovej prihrávke. Udomácich bolo vidieť snahu útočiť scieľom stav vyrovnať. Dukla im však nedala šancu prebojovať sa dopredu. Vjedenástej minúte tak Detva opäť inkasovala gól po Cebákovom nahodení ateči Ölveckého. Po tejto akcii už po pár sekundách nasledovala ďalšia, opäť končiaca gólom vsieti HC 07 Detva. Ozvýšenie náskoku sa postaral Radivojevič, ktorému asistoval Ölvecký. Domáci sa však nevzdávali aukázali svoje kvality nádejnou strelou Surového na odkrytú bránu trenčianskeho tímu, puk však trafil žrď. Stav po prvej tretine tak zostal 3:0.

Druhá tretina bez úspechu domácich

Vstup do druhej tretiny zápasu sa niesol vduchu presilovky domácej Detvy, tá ju však nedokázala pretaviť do gólovej strely. Po nevydarenej presilovej hre navyše Detvania dostali štvrtý gól, ktorý svojmu mužstvu v25. minúte zabezpečil Mikula. Hra domácich bola viditeľne oslabená priebehom zápasu akbráne súpera sa im nedarilo prepracovať. Hostia ich neistotu nezabudli využiť apripisujú si na konto ďalší gól, oktorý sa postaral Marcel Hossa. Domáca Detva ani vdruhej tretine nedokázala zmeniť svoj nepresvedčivý výkon, atak si ani po štyridsiatich minútach zápasu nepripisujú žiadny strelený gól.

Detva do poslednej tretiny nastúpila s nasadením

Prvý gól, ktorý sa domácim podarilo umiestniť do siete, prišiel už 8 sekúnd po začiatku poslednej tretiny. Sčurko svojou strelou znížil rozdiel vstave na 1:5. Za asistencie Sládka premieňa v 46. minúte aj Murček. Detvančanov však držal vnapätí videorozhodca, ktorý pojednával oplatnosti gólu. Nakoniec bol uznaný astav sa mení na 2:5. Horlivá snaha dohnať Trenčín však motivovaných domácich defenzívne oslabila. Ich pozabudnutie sledovať si obranu ponúklo hosťom šancu streliť ešte posledný gól, ktorý po prihrávke Radivojeviča v52. minúte prišiel opäť zhokejky Marcela Hossu. Celkový výsledok zápasu skončil prehrou domácich za stavu 2:6.

autor: Miloš Hiblár