Najnovšie hokejové správy  • Aj prípravné zápasy NHL so sebou prinášajú mnoho akcie. Aj keby sa mohlo zdať, že o...


  • Keď v roku 2012 podpisoval vtedajší generálny manažér Chuck Fletcher monštruózne zmluvy...


  • Talentovaný kanadský útočník Sam Reinhart čakal na novú zmluvu poriadne dlho. Po...


  • Čo urobí s tímom strata kapitána a najlepšieho hráča v jednej osobe bez akejkoľvek...


  • Posila Toronta John Tavares má za sebou malú premiéru v drese s javorovým listom. Dnes v...


  • Ak chcete vybrať jeden tím, ktorý vlani v play-off chýbal, no v tejto sezóne sa doň...

Duchene si počká na Stona a Karlssona, radil sa aj s Tavaresom

Matt Duchene
 0 , 10.09.18 v kategórii: Všeobecné
Hviezdny kanadský center Matt Duchene vstupuje do posledného roku svojho kontraktu. Hoci priznáva, že Ottawu miluje, faktom je, že play-off hral v kariére len dvakrát, naposledy ešte v roku 2014. To je niečo, čo jeho budúcnosť bude silno determinovať.

Je seniorským i juniorským majstrom sveta, olympijským víťazom i víťazom kanadského pohára. Na klubovej úrovni sa ale tomuto 27-ročnému útočníkovi tak nedarí. Aká bude jeho budúcnosť?

„Ako pôjde čas ďalej, bude to pre mňa jasnejšie a jasnejšie," povedal Duchene v piatok. V klube nie je jediným bez kontraktu pre budúcu sezónu. V lete 2019 budú neobmedzene voľní aj najlepší útočník Mark Stone i kapitán Erik Karlsson.

„Len sa usadím niekde vzadu a budem to celé to pozorovať. Pre mňa je len dobré, že som čosi ako posledný diel domina," povedal Duchene, ktorý jasne naznačuje, že bude len trpezlivo vyčkávať ako sa rozhodnú Stone a Karlsson. „Erik je v inej situácii než som ja, ale Mark je chalan, s ktorým by som sa rád posunul ďalej ako so spoluhráčom. Podpísal len na rok, čo je trochu zvláštne a núti vás to premýšľať. Určite sa s ním o tom porozprávam. Obaja to tu máme radi a chceme aby všetko fungovalo. To je najdôležitejšie."

Senators vlani prežili priam hororovú sezónu. Z pozície tímu, ktorý na jar 2017 hral finále konferencie sa prepadli až na samé dno NHL. 67 bodov znamenalo predposledné miesto v celej NHL. Sám Duchene priznáva, že výsledky tímu budú silno determinovať jeho budúcnosť.

„To bude dôležité. Chcem mať príležitosť vyhrávať. Minulý rok som sa rozprával s Johnom Tavaresom. Je ťažké vybrať si tím, ktorý by vyhral Stanley Cup, pretože liga je veľmi vyrovnaná. No chcete byť konkurencieschopní, v tíme, ktorý hrá play-off každý rok. Pozrite sa na taký Washington. Veľakrát prehrali v druhom kole, no boli tam stále a nakoniec sa im to podarilo. Presne to je cieľ."

Netvrdí pritom, že by to nemohli byť práve Sens, ktorí splnia toto hlavné kritérium. Duchene je optimistický, mesto, tím i organizácia sa mu páčia. „Máme v kabíne množstvo skvelých chlapcov. Poďme ukázať ľuďom, že sa mýlia a ukážme im kto sme a čo sme," povedal Duchene. „Ontario je moje rodisko, Ottawa je tri hodiny od môjho domova (Haliburtonu, pozn. red.)."autor: Matúš Pavlík