Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Dubois Columbusu predsa prináša očakávané ovocie

Pierre-Luc Dubois, FOTO © zimbio.com
 0 , 27.12.17 v kategórii: Všeobecné
Tento chlapec bol pre tím z Ohia pomerne riskantnou stávkou. Nervózne očakávania ale napokon vyústili v spokojnosť. Jackets si aspoň nateraz môžu prestať hrýzť nechty.

Kto bude prvým centrom tímu? To bola veľká predsezónna otázka. Vedenie ju v lete nechalo nevyriešenú a tento fakt priniesol inak kvalitnému kádru niekoľko horúcich chvíľ. Miešanie so zostavou bolo jedným zo sprievodných znakov prvej polovice sezóny v podaní Columbusu. Napriek tomu to málokomu vadí, Blue Jackets pohodlne plávajú v postupových vodách, napriek tomu, že na maródke majú kvarteto dôležitých osobností ako Werenski, Murray, Wennberg a Dubinsky.

Veľkú zásluhu na stabilnom zbieraní bodov má ofenzívna hviezda Artemij Panarin, ktorému časté miešanie sútokmi vôbec nevadilo. Vo finálnom zápise sa totiž vždy našiel na ľavom krídle prvej formácie. Veľmi mu však svedčí spolupráca s Joshom Andersonom a stále len 19-ročným Pierre-Lucom Duboisom. Obaja sú síce z celkom iného cesta ako Panarinov predošlý parťák Patrick Kane, nezdá sa však, že by ruskej hviezde spolupráca s dvojicou obrovitých mladíkov nevoňala.

Trojka draftu 2016 Dubois neprežil nijak výrazný začiatok sezóny. Kanadský mladík síce strelil gól hneď vo svojom prvom zápase, do konca októbra bol však jeho jediným bodom. Vyskúšal si aj nepopulárne miesto v štvrtom útoku.

Od druhej polovice novembra sa ale predsa len začal ukazovať stále viac a viac, až sa napokon ocitol v prvom útoku po boku Panarina. „Myslím, že len akceptoval všetko, čo sme od neho požadovali a uspel,"povedal tréner John Tortorella. „Chcel som mu dať šancu," doplnil na margo jeho nasadenia po boku Panarina. Zaiste mu k tomu pomohli aj zranenia dvojice Dubinsky – Wennberg.

Jeho súčasných 17 bodov sa pri výkonoch ďalších nováčikov ako Boeser, Keller, Sergačev a ďalší nemusí zdať veľa. Pre Blue Jackets ale Dubois znamená kľúčovú postavu smerom do budúcnosti. Fakt, že sa s NHL zžil je pre tím veľmi dôležitá.autor: Matúš Pavlík