Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Dominik Kahun očaril zámorie. Majú o neho záujem kluby NHL

Dominik Kahun
 0 , 5.03.18 v kategórii: Všeobecné
Na olympijských hrách bol kľúčovým útočníkom strieborného nemeckého výberu.

Dominik Kahun patrí medzi najlepších mladých hráčov v DEL-ke a je stabilným členom nemeckej reprezentácie. Po dvoch účastiach na majstrovstvách sveta potvrdil svoje kvality aj na februárovej olympiáde v Pjongčangu, kde pomohol národnému tímu k striebornej medaile a vzbudil pozornosť v NHL.

Kluby zámorskej profiligy síce nemali na turnaji pod piatimi kruhmi hráčske zastúpenie, ale podujatie pozorne sledovali. Dalo sa preto očakávať, že budú chcieť získať aj niektorého z Nemcov. Najväčšia pozornosť je zatiaľ zameraná na mladého útočníka Dominika Kahuna, ktorý už priznal záujem z NHL.

„Myslím si, že moje šance na odchod do Severnej Ameriky sa zvýšili. Už tu boli aj nejaké ponuky. To je všetko, čo viem od agenta. Neviem presne, ako ďaleko sú rokovania s klubmi, a čo na mňa tímy hovoria," prezradil Kahun v rozhovore pre Sky Sport News.

Dvadsaťdvaročný krídelník nebol draftovaný žiadnym tímom NHL napriek tomu, že strávil dve sezóny v severoamerickej juniorskej lige OHL. Prospel mu však návrat do Nemecka, kde už štvrtý ročník po sebe oblieka dres Mníchova. S týmto klubom vyhral dvakrát ligový titul a už v mladom veku je oporou mužstva.

V aktuálnej sezóne nemeckej najvyššej súťaže odohral Kahun za Mníchov 42 zápasov, v ktorých si pripísal 41 bodov za 12 gólov a 29 asistencií. Prekonal tým svoj bodový rekord na seniorskej úrovni a vo výborných výkonoch pokračoval aj v reprezentácii.

Potenciál naznačil už v predchádzajúcich dvoch rokoch, keď úspešne zapadol do národného tímu a dvakrát po sebe absolvoval svetový šampionát. Na pôde majstrovstiev sveta má vynikajúcu bilanciu. V pätnástich vystúpeniach si pripísal jedenásť bodov.

Nastolený trend udržal Dominik Kahun aj pri premiére na olympijskom turnaji. S nemeckou reprezentáciou nečakane dokráčal do finále a radoval sa zo senzačného striebra. Mladý útočník výrazne prispel k tomuto úspechu, keď v siedmich dueloch dvakrát skóroval a trikrát asistoval, čo bol druhý najlepší výkon v tíme.autor: Tomáš Lengyel