Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Do Hradca Králové mieri ďalší Slovák. Bude kryť chrbát Rybárovi

Samuel Baroš, FOTO © TASR
 0 , 31.10.17 v kategórii: Všeobecné
Mountfield vsadí na slovenskú brankársku dvojicu.

Účastník českej najvyššej hokejovej súťaže Mountfield Hradec Králové ukončil spoluprácu s gólmanom Jakubom Sedláčkom, ktorému vypršalo hosťovanie. O pozíciu brankárskej dvojky zabojuje Samuel Baroš, ktorý sa dohodol s klubom na dvojtýždňovej skúške. Hradec Králové o tom informoval na oficiálnej webovej stránke.

„Dôkladne sme zvažovali, koho priviesť k Patrikovi. Je to o to zložitejšie, že Patrik chytá výborne a je pre nás jasnou jednotkou. Dostali sme však veľmi dobre referencie na Samuela Baroša, videli sme ho v niekoľkých dueloch počas minulej sezóny a rozhodli sme sa ho vziať na skúšku. Ak sa potvrdia informácie, ktoré máme, môžeme uplatniť opčné právo a predĺžiť s ním kontrakt,"povedal pre mountfieldhk.cz generálny manažér tímu Aleš Kmoníček.

Samuel Baroš pôsobil v minulej sezóne v slovenskej Tipsport Lige, kde hájil farby HKM Zvolen. Pod Pustým hradom odchytal 44 duelov základnej časti a ďalších 7 štartov pridal v play-off. Popritom absolvoval tri stretnutia aj v národnom tíme. V aktuálnom ročníku však zostal bez angažmánu a ešte nezasiahol do súťažného zápasu. Zaujímavosťou je, že Samuel Baroš a Patrik Rybár sa veľmi dobre poznajú  zmládežníckych kategórií, pretože spolu pôsobili v bratislavskom Slovane.

Barošovi sa uvoľnilo miesto v Hradci Králové po ukončení hosťovania Jakuba Sedláčka. Čech s bohatými skúsenosťami z KHL vypomáhal Mountfieldu v úvode ročníka pri zranení Patrika Rybára. V 7 vystúpeniach zlikvidoval 90,1 % striel a priemerne inkasoval 2,39 gólu na zápas. Následne ho však vytlačil slovenský brankár na striedačku.autor: Tomáš Lengyel