Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Detroit Red Wings: Ťažké časy ešte len začínajú

Tomáš Tatar & Petr Mrázek
 0 , 1.03.18 v kategórii: Všeobecné
Prestupová uzávierka bola v Detroite naozaj zaujímavá. Veľký favorit na výmenu Mike Green zostáva, naopak sťahuje sa hráč s dlhodobým záväzkom, Tomáš Tatar. Čo bolo za tým?

Informácie, podľa ktorých vedenie rokovalo o odchode slovenského útočníka uzreli svetlo sveta asi týždeň pred trade deadline. My sme vtedy informovali, že podľa zámorských šumov ho chcú získať Nashville Predators. Tí ale napokon zjavne neposkytli dostatočnú protihodnotu, keďže do hry vstúpili Vegas. Nováčik prežíva absolútne senzačnú sezónu a napriek niektorým radám, že by sa mali pri uzávierke držať viac späť, rozhodli sa McPhee a spol. staviť na jednu kartu. Skúsia Stanley Cup ulúpiť už tento rok. V stávke je naozaj veľa, v lete totiž budú bez zmluvy mená ako Neal, Perron, Karlsson alebo Theodore.

Poďme ale k Detroitu, ktorý sa pomaly ale isto dostáva do slepej uličky. Áno, majú pre tento rok veľa volieb v drafte, ale tie o rok prím hrať nebudú. Je tiež vysoko pravdepodobné, že Wings neudržia ani Mikea Greena, ktorý pôjde na trh. Čo tak zostalo? 33-ročný brankársky matador Jimmy Howard, skupina veteránov v obrane s predraženými zmluvami a naozaj kvalitné talenty v útoku, avšak bez zmluvy.

Generálny manažér Ken Holland, hoci sa tvári, že konečne prestavuje, a dokonca tvrdí, že počas prestavby tím bude naďalej konkurencie schopný. V skutočnosti ale má nôž na krku viac, než kedykoľvek predtým. Na budúci rok má zatiaľ k dispozícii 18 miliónov, čo sa zdá pomerne dosť. Tie ale musí prerozdeliť medzi kľúčové mladícke trio Larkin – Mantha – Athanasiou. K tomu si musí ponechať rezervu aby aspoň ako tak pokryl stratu Greena a našiel novú brankársku dvojku.

Nuž, v Detroite budú mať účtovníci naozaj veľa práce. Už teraz nemôžu počítať s 25-gólovým strelcom a 50-bodovým obrancom a prostriedkov na ich náhradu nedostatok. Áno, platový strop sa síce zvýši, ale ak nebude hrať vyššie spomínané útočné trio na hranici zázrakov, tak Red Wings nevstúpia do novej sezóny s práve najvyššími ambíciami.

A na záver, kto sa teda stal skutočným víťazom trejdu medzi Vegas a Detroitom? Hlasy sa prikláňajú mierne na stranu Detroitu, podľa nás je ale jediným víťazom Tomáš Tatar. Po roku si opäť zahrá play-off, navyše sa dostal do tímu so silnou víťaznou mentalitou. A ešte jeden bonus, krachujúce mesto, ktoré decimuje kriminalita vymenil za jednu z najvyhľadávanejších turistických destinácii na svete vôbec.autor: Matúš Pavlík