Najnovšie hokejové správy  • Ak chcete vybrať jeden tím, ktorý vlani v play-off chýbal, no v tejto sezóne sa doň...


  • Ukrajinský hokej zažíva v poslednom desaťročí ohromný úpadok. Momentálne má čo...


  • Calgary vlani vstúpilo do nového ročníka na vlne veľkých očakávaní. Aj preto bolo...


  • Alex Tuch sa narodil 10. mája 1996 v meste Syracuse v americkom štáte New York. Jeho...


  • Nevysoký kanadský obranca Mathew Maione zažíva nevídaný štart do novej sezóny. Má...


  • Možno Dallas považovať za jedno z najväčších sklamaní posledných dvoch rokov? Po tom,...

Ďalší neúspech sa nepripúšťa. Flames získali aj Neala a očakávania rastú

James Neal
 0 , 2.07.18 v kategórii: Všeobecné
Vlaňajší nepostup Calgary Flames do vyraďovacích bojov patril k najväčším sklamaniam. Kanadský klub stratil na postup presne 11 bodov. Podobný neúspech si teraz nemôže dovoliť.

Káder sa preto dočkal zmien. Odišiel Dougie Hamilton a Michael Ferland. Novo však budú dres s horiacim céčkom obliekať Noah Hanifin, Elias Lindholm, Derek Ryan, Austin Czarnik a po dnešku aj James Neal. Elitný kanonier bol voľným hráčom bez obmedzenia a hoci Vegas najprv vyzerali, že s ním nepočítajú a potom zase, že ho chcú udržať, ostali s dlhým nosom.

Kanadský snajper podpísal s Flames päťročnú zmluvu v celkovej výške 28,75 milióna dolárov, čo značí priemer 5,75 milióna ročne. Jeho úloha bude jasná, strieľať góly. Cez 20 gólov sa dokázal dostať v každej zo svojich doterajších desiatich sezón v NHL a teraz by sa mohol zaradiť na pravé krídlo vedľa Johnnyho Gaudreaua a Seana Monahana. Flames by tak vytvorili skutočne elitné trio.

Celkovo zaznamenal rodák z Whitby v kariére 263 gólov (teda priemer asi 26 gólov na sezónu) v 703 zápasoch. Calgary bude už jeho piata zastávka v rámci NHL. Po Dallase, Pittsburghu, Nashville a Vegas ho čaká prvý angažmán v kanadskom klube.autor: Matúš Pavlík