Najnovšie hokejové správy  • V Bratislave sa rozohrával po dlhej zápasovej prestávke.


  • Kazašský klub je známy angažovaním zámorských hokejistov.


  • Premiérový ruský angažmán bol preňho zároveň posledný.


  • V minulosti bol dokonca kapitánom Viťazu Podoľsk.


  • Fínsky klub predstavil nové posily.


  • Špekulovalo sa o novej bratskej dvojici v zámorskej profilige.

Coyotes sa k zmenám neodhodlali. Veria, že sa stanú druhým Coloradom?

Arizona Coyotes
 0 , 10.03.18 v kategórii: Všeobecné
Ďalšia prestavba sa napokon neuskutoční. V Arizone, zrejme aj pod vplyvom nedostatočných ponúk zvolili vyčkávaciu taktiku.

Oliver Ekman-Larsson, Max Domi aj Antti Raanta v tíme zostávajú. V Arizone ale napriek tomu načrtli, kam sa bude prestupová stratégia v najbližších rokoch uberať. Pekne je to vidno na brankárskej otázke, do tímu pribudol Darcy Kuemper, ktorý bude mať možnosť zaútočiť na post jednotky. V púšti zostáva aj Fín Antti Raanta, ktorý v poslednom období priam hviezdi. Síce nemá zmluvu na nasledujúcu sezónu, ale generálny manažér John Chayka sa netají ambíciou udržať ho. Niet divu, veď Raanta hoci velí najhoršiemu tímu NHL drží úspešnosť fantastických 92,4%.

V tíme zostáva (aspoň nateraz) aj kľúčový obranca Oliver Ekman-Larsson. Čo sa jeho týka, tak GM nikdy na rovinu nepovedal, že by sa ho chcel zbaviť, avšak nejaké rozhovory zrejme prebehli. Cena bola zdá sa privysoká, takže pred Chaykom stojí nová výzva, predĺžiť ho s predstihom ešte toto leto. Podobná situácia panuje okolo Maxa Domiho, ktorému táto sezóna veľmi nevychádza. V lete bude bez zmluvy, avšak len ako obmedzene voľný hráč, vo farbách Yotes tak dostane ďalšiu šancu.

Celkovo sa Coyotes k žiadnym zásadným rezom neodhodlali, takže zostáva vyčkať do leta. Tím nemá v poslednom období práve zlú formu, má taktiež viacero kvalitných mladíkov, takže o rok to s prispením drobných zmien môže vyzerať inak. Vlani bolo v podobnej situácii Colorado, volania po zmenách zostali nevyslyšané a napriek tomu tím (po trejde Matta Duchenea) zostáva v dostihu o play-off. Nič síce Arizone negarantuje opakovanie tohto scenára, ale zjavne to je lepšie než predávať svojich hráčov pod cenu.autor: Matúš Pavlík