Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Čiliak o Lašákovi: Ešte mi niečo dlhuje. Možno si spomenie...

Marek Čiliak, FOTO © hc-kometa.cz
 0 , 10.11.17 v kategórii: Slovenský hokej
Medzi Marekom Čiliakom a Jánom Lašákom sú zjavne nejaké nevyrovnané resty.

Gólman Marek Čiliak patrí v posledných rokoch k najlepším brankárom českej extraligy. Napriek tomu tri roky chýbal v slovenskom národnom tíme. Do reprezentácie sa vracia až na tohtoročnom Nemeckom pohári. Za jeho opätovnou nomináciou zjavne stojí aj zmena vo vedení národného tímu. Trénerskej taktovky sa chopil Kanaďan Craig Ramsay a generálnym manažérom sa stal Miroslav Šatan. Ten vyhlásil po svojom nástupe do funkcie akúsi amnestiu pre všetkých hráčov. Čiliak v minulosti doplácal na svoj ostrý jazyk - otvorene totiž kritizoval pomery v slovenskom hokeji.

„Teším sa, že som späť v reprezentácii. Idem si užiť zápasy, ktoré budú odlišné od ligových. Neriešil som, čo bolo v minulosti. Otvára sa nová kapitola a sústreďujem sa na to. Nominácia ma neprekvapila. Dlhšie som mal indície, že ma chcú vyskúšať. Bol som v kontakte s Mirom Šatanom aj Jankom Lašákom," uviedol Čiliak v rozhovore pre Pravdu.

Po dôvodoch trojročnej absencie v národnom tíme nepátral. A na nikoho nemá ani ťažké srdce. „Hodil som to za hlavu. Čo bolo vtedy, bolo. Nechcem sa v tom pitvať. Nemyslím si, že som povedal niečo zlé. Nemal som pocit, že by sa mal po mojich slovách niekto uraziť. Každopádne ja som urazený ani dotknutý nebol. Keby mi zavolali minulý rok, prišiel by som. Žiaden problém som nemal."

Brankár Komety Brna zmeny vo vedení slovenskej reprezentácie uvítal. Potešilo ho, že funkcie trénera brankárov sa chopil Ján Lašák. „Poznám ho odmalička. Je síce o 11 rokov starší, ale sme z jedného mesta a často sme sa stretávali. Kým chytal, zvykli sme sa pred vzájomnými zápasmi hecovať. Ešte mi niečo dlhuje. Neviem, či zabudol. Nepoviem čo, možno si spomenie…," hovoril Čiliak tajuplne.

V drese Brna nastúpil v prebiehajúcej sezóne na 16 zápasov českej extraligy. V % úspešnosti zásahov je deviatym najlepším gólmanom súťaže (91,53). Priemerne inkasoval 2,32 gólu na zápas a v tomto ukazovateli mu patrí ôsma priečka. V oboch štatistikách je zo slovenských brankárov pôsobiacich v Česku od neho lepší len Patrik Rybár - aktuálne najlepší gólman ligy.

autor: Michal Sedlák