Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Cíger otvorene: Prečo mu Peter Šťastný nepodal ruku? A čo mu na MS povedal švédsky tréner?

Zdeno Cíger, FOTO © TASR
 0 , 2.06.17 v kategórii: Slovenský hokej
Zdeno Cíger k 1. júnu oficiálne po dvojročnom pôsobení skončil vo funkcii reprezentačného trénera.

Neľahké obdobie má za sebou Zdeno Cíger. Pred dvoma rokmi prebral reprezentačné kormidlo. Najskôr sa musel vysporiadať s bojkotom, potom, ako to sám nazval, sabotážou. Tesne po nevydarených MS v Nemecku a Francúzsku vyplávalo na povrch množstvo zarážajúcich skutočností. Jedno je isté, situácia sa musí upokojiť, len tak sa dá pracovať na progrese.

K 1. júnu Cíger oficiálne skončil vo funkcii reprezentačného trénera. Určite sa mu uľavilo. Napriek tomu, že už je to za ním, servítku pred ústa si nemieni dávať. V rozhovore pre portál šport24.sk prehovoril o tom, prečo mu Peter Šťastný odmietol podať ruku, či s čím za ním prišiel švédsky tréner na nedávno skončených MS.

„Ako je možné, že som stretol pred rokom Petra Šťastného, ktorý mi nepodal ruku? Potom som mu zavolal a spýtal sa ho na to. Odpovedal mi, že som sa postavil proti 50 najlepším hokejistom. Nechápal som. Hráči sa urazili na to, že som zobral pozíciu reprezentačného trénera. A ja som chcel len pomôcť hokeju. Naozaj tomu nerozumiem," uviedol Cíger.

„Z toho potom pramení to, že na posledných MS za mnou príde švédsky tréner a spýta sa ma, že s kým to hráme. Že oni tých hráčov vôbec nepoznajú. Až tak sme sa dopracovali...," dodáva už bývalý reprezentačný tréner.

Cíger má jasno v tom, kde treba začať na ceste k náprave v slovenskom hokeji. Výmenou na poste prezidenta zväzu. Martina Kohúta by nahradil Miroslavom Šatanom. „Jeho funkciu by mal prebrať Miroslav Šatan, ktorý je seriózny, zodpovedný a má za sebou hokejovú minulosť. Miro podľa mňa sám nevie, čo má urobiť. Je čestný a my takú osobnosť potrebujeme. Nie politika či ekonóma," myslí si Cíger.


autor: Michal Sedlák