Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

České pušky prekvapili, užívajú si sen menom NHL

Filip Chytil
 0 , 6.10.17 v kategórii: Všeobecné
V prvom kole tohtoročného draftu padlo 31 mien. Šesť z nich odolalo všetkým nástrahám prípravného kempu a aj na štarte sezóny sú na súpiskách tímov NHL. Dvaja z tejto šestice sú Česi.

Nolan Patrick odohral úvodné dve stretnutia svojej Philadelphie. Nico Hischier zažije premiéru dnes v noci, podľa všetkého ako center prvého útoku. Kailer Yamamoto abolvoval prvý zápas svojho Edmontonu na krídle druhého útoku. A v hlavnom tíme St. Louis sa trochu prekvapivo drží aj ruský klenot Klim Kostin, toho ale brzdí zranenie.

Zvyšní dvaja zo spomínanej šestice sú top prospekt Caroliny a dvanástka draftu Martin Nečas a talent New York Rangers Filip Chytil. Všetko nasvedčovalo tomu, že prvý menovaný strávi ešte rok v Komete Brno, tvorivému univerzálovi sa ale domov akosi nechce. Prežil všetky čistky prípravného kempu a stále figuruje v zostave hlavného tímu. Tento 18-ročný mladík trochu ťaží z väčšieho priestoru, nakoľko Canes nemajú v úvode sezóny k dispozícii zranené krídlo Stempniaka. Či v tíme zotrvá dlhodobo nevieme, môže sa vrátiť domov, v OHL má na neho výhradné práva Saginaw Spirit.

Podobnú rozprávku zažil rodák z Kroměříže Filip Chytil. New York Rangers ho vybrali z pozície číslo 21, pritom nebol ich prvou voľbou. Na siedmom mieste totiž vybrali švédsky talent Liasa Anderssona, ktorý ale už brázdi ľady švédskej Frölundy. Chytil ešte sa chytil šance, hráč ešte donedávna pôsobiaci v Zlíne prekonal na kempe všetky očakávania. Rangers celé leto trápila otázka druhého centra, po odchode Dereka Stepana vznikla v tíme diera. Riešením sa stal senzačný odchovanec zlínskeho hokeja. Dnešný nočný zápas s Coloradom odohral ako center druhého útoku, na krídlach mal hviezdnych Zuccarella s Nashom. To nie je zlé však?

Samotný zápas už Filipovi tak nevyšiel. Pri druhom góle Avalanche, ktorý strelil Mikko Rantanen sedel na trestnej lavici za podrazenie Gabriela Landeskoga. Podobne ako Canes aj Rangers majú so svojim mladíkom otvorené možnosti, v hre je návrat do Zlína, odchod do OHL, kde má naň výhradné práva North Bay Battalion aj zotrvanie v NHL.autor: Matúš Pavlík