Najnovšie hokejové správy  • Jeden z hlavných kandidátov na Calder Trophy pre najlepšieho nováčika? Určite áno....


  • Pred dvoma mesiacmi zdvihol kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin prvýkrát nad hlavu...


  • Vo svojej nováčikovskej sezóne odohral 62 zápasov a strelil 29 gólov. Nebyť zranení...


  • Hviezdny švédsky obranca ešte pred mesiacom plnil titulky. Jeho trejd bol na spadnutie,...


  • Po dlhých týždňoch špekulácii sa napokon rozhodlo, že štvorka draftu Brady Tkachuk...


  • Minulotýždňovým podpisom Dylana Larkina sa klub Detroit Red Wings dostal nad maximálny...

Čerstvý víťaz Stanley Cupu terčom horúcich špekulácii

Philipp Grubauer
 0 , 9.06.18 v kategórii: Všeobecné
Obohraná pesnička s názvom problémy s platovým stropom budú hrať prím aj v tohtoročnom prestupovom období. Podobne ako pred rokom nebudú výnimkou ani čerství víťazi Stanleyho pohára z Washingtonu.

Liga už ohlásila masívny nárast platového stropu. Ten by mohol stúpnuť o 5 až 7 miliónov dolárov. To Capitals vyhovuje, musia totiž za každú cenu udržať elitného zadáka Johna Carlsona. Horúcim prestupovým artiklom sa však stáva Philipp Grubauer.

Nemecký brankár bude čoskoro obmedzene voľným hráčom a ako sme už uviedli prostriedkov je málo. Teraz má navyše najvyššiu trhovú hodnotu, v závere základnej časti vytlačil z postu jednotku Bradena Holtbyho a hoci v play-off formu nepotvrdil, dlhodobo je považovaný za možno najlepšiu brankársku dvojku v NHL. V tejto sezóne udržal v 35-tich zápasoch úspešnosť 92,3%. Určité rokovania už pravdepodobne prebehali počas vyraďovacích bojov.

Nie je žiadnym prekvapením, kto sa pokúša nemeckého fantóma najať. Ono by to ani nebolo ťažké uhádnuť, a síce New York Islanders a Carolina Hurricanes. Oba tímy ho chcú ako budúcu jednotku, aj preto cena nebude nízka. Vzhľadom na málo priestoru pod platovým stropom Capitals zrejme hľadajú voľby v drafte a mladé prospekty.

Islanders majú v nadchádzajúcom drafte voľbu číslo 11 aj 12, druhá z nich je určite veľkým lákadlom. V hre je aj niektorý z prospektov Islanders, na nože je s vedením napríklad rebel Josh Ho-Sang, ktorého hodnota ale nie je veľká. Caps môžu cieliť aj elitného strelca Kieffera Bellowsa, jeho otec Brian za Capitals kedysi hrával.

Hurricanes majú na nadchádzajúcom drafte k dispozícii voľbu číslo 2. Tá je severoamerickým žargónom povedané „off the table", podobne ako český mladík Martin Nečas. Na druhú stranu Canes majú niekoľko elitných prospektov najmä v zadných radoch. Jake Bean alebo Haydn Fleury majú veľkú hodnotu, podobne ako útočníci Janne Kuokannen alebo Julien Gauthier.

V prípade jeho výmeny budú musieť Capitals nájsť za Grubauera náhradu. Elitný mladík Iľja Samsonov pravdepodobne bude potrebovať nejaký rok na farme, aby sa lepšie rozohral. Pripravený sa zatiaľ nejaví ani Vítek Vaněček.autor: Matúš Pavlík