Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Čerepovcu vychytal play-off. Hudáček brankárom týždňa v KHL

Július Hudáček, FOTO © TASR
 0 , 2.03.18 v kategórii: Všeobecné
Do vyraďovačky vstúpi slovenský brankár v dobrej forme.

Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy dnes zverejnilo štvoricu najlepších hráčov aktuálneho týždňa. Štandardne sa laureáti tohto ocenenia zverejňujú v pondelok, no nadnárodná súťaž musela urobiť výnimku, pretože už zajtra sa rozbehne play-off.

Najlepším brankárom posledného týždňa základnej časti sa stal Július Hudáček, ktorý bol kľúčovou postavou Severstaľu Čerepovec v záverečných dvoch dueloch. Jeho tím vďaka víťazstvu 4:1 na ľade CSKA Moskva a prehre 0:1 po samostatných nájazdoch v Petrohrade postúpil do vyraďovacej časti súťaže.

Slovenský brankár mal v týchto dvoch stretnutiach úspešnosť zásahov až 98,36 % a v rámci riadneho hracieho času a predĺženia inkasoval len jediný gól od Moskovčanov. Hudáček získal ocenenie pre najlepšieho gólmana týždňa v KHL prvýkrát v kariére. Počas aktuálnej sezóny si však zachytal aj v Zápase hviezd.

Za najlepšieho obrancu záverečného týždňa základnej časti vyhlásili Kanaďan Chaya Genowaya z Lady Togliatti, pre ktorého sa však tento ročník KHL skončil. Naopak, v play-off uvidíme najlepšieho útočníka týždňa Linusa Omarka z Ufy a takisto najlepšieho nováčika týždňa Eeliho Tolvanena z Jokeritu. Fínsky mladík už dvakrát ovládol aj hodnotenie pre nováčika mesiaca.autor: Tomáš Lengyel