Najnovšie hokejové správy  • Spolu s obrancom Ryanom Suterom je najlepšie plateným hráčom Minnesoty. Na rozdiel od...


  • Mnoho veľkých hviezd, ktoré budú v budúcom roku voľnými hráčmi už toto leto rokujú o...


  • Artemij Panarin trochu prekvapil hokejovú verejnosť svojim vyhlásením, že v Columbuse...


  • Zrejme len zranenie by im mohlo prekaziť dosiahnutie týchto míľnikov.


  • Detroit Red Wings určite nebudú patriť k favoritom sezóny 2018/19. Nebudú považovaní ani...


  • Carolina Hurricanes budujú novú budúcnosť založenú na mladíkoch. Kľúčovú rolu v nej...

Carolina opäť prestavala obranu, Faulk ďalším na rade

Justin Faulk
 0 , 6.07.18 v kategórii: Všeobecné
Carolina Hurricanes má v poslednej dekáde veľké problémy v zadných radoch. Hra smerom dozadu bola achillovou pätou tímu, ktorá ho v konečnom dôsledku stála lepší výsledok.

Preto robilo vedenie naprieč zadnými radmi množstvo zmien, aby zmenilo koncept alebo vylepšilo personálne obsadenie defenzívy. Medzi rokmi 2014 a 2016 využilo svoje prvé voľby v drafte vždy na obrancov, čo prinieslo do tímu silné trio top prospektov Fleury – Hanifin – Bean. Ron Francis, dnes už bývalý generálny manažér a Don Waddell, súčasný GM taktiež zadákov často trejdovali či podpisovali. Tak napríklad, pamätníkom sezóny 2014/15 je zo súčasnej skladby defenzívy už len jeden muž, Justin Faulk. Ostatní hráči ako Andrej Sekera, Ron Hainsey, John-Michael Liles alebo Tim Gleason už v tíme dávno nie sú.

Namiesto nich vedenie úspešne nasadilo hráčov, ktorých samo draftovalo, najmä Jaccoba Slavina a Bretta Pesceho. Toto leto navyše Waddell vymenil Noaha Hanifina za Dougieho Hamiltona, takže dal defenzíve Canes vlastný podpis. Podpísal tiež zmluvu s voľným agentom Calvinom de Haanom. Obrana edície 2018/19 tak bude dosť pozmenená oproti tej minuloročnej.

Vyvstáva tu však problém. Hurricanes majú na súpiske až štyroch mimoriadne nadaných zadákov s pravostranným držaním hokejky. Hamiltona, Pesceho, van Riemsdyka a Faulka. Naraz tak má tím, ktorý sa v obrane vždy trápil na tomto poste pretlak, ktorý plánuje vedenie riešiť trejdom. Na ľavej strane má Slavina, de Haana a jedeného z dua prospektov Fleury – Bean. Na odchode má byť práve Faulk, o ktorého je v zámorí záujem. Carolina si sľubuje, že zaň dostane mladú ofenzívnu posilu, prípadne ďalšie voľby v drafte.

Z konkurentov sa už ozvalo Chicago, ktoré má o Faulka záujem dlhodobo. Problémom môže byť platový strop, Blackhawks majú len asi 2 milióny voľného priestoru a Faulk poberá viac ako 4,8 milióna. Samozrejme, to sa po odčítaní mzdy Mariána Hossu zvýši na takmer 7,3 milióna. Súčasťou trejdu mal byť aj útočník Brandon Saad, no Hawks veľmi nie sú ochotní sa ho vzdať a ani pre Canes nepredstavuje optimálnu protihodnotu.autor: Matúš Pavlík