Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Capitals zaplátali medzery a opäť útočia na absolútne čelo NHL

Washington Capitals
 0 , 21.12.17 v kategórii: Všeobecné
Ďalšie neúspešné play-off, už snáď ani nemá cenu to opäť spomínať. Tím opustili osobnosti ako Alzner, Johansson, Schmitt, Shattenkirk či Williams. Vedenie napriek takto veľkým stratám dokázalo znovu poskladať mocný tím.

Posledné leto sa misky váh NHL ešte viac vyrovnali. Silné tímy oslabili, tie slabšie naopak posilnili. Očakávala sa tak opäť mimoriadne vyrovnaná sezóna a tej sme sa aj dočkali. Napriek tomu, že sa od obhajcov Presidents Trophy očakával výkonnostný pokles, tesne pred Vianocami žiadny nebadáme, práve naopak.

Capitals zmobilizovali sily a hľadali nové opory vo vlastných zdrojoch. Do tímu sa postupne zaradili Jakub Vrána, Chandler Stephenson, Christian Djoos a Madison Bowey. Vedenie navyše na trhu našlo dve lacné posily v podobe krídelníkov Chiassona a Smith-Pellyho. Na výsledok týchto krokov sme si ale museli predsa len chvíľu počkať. Tím sa v úvode sezóny rozkukával a hľadal ideálne vyváženie. Napokon však do seba ozubené kolieska zapadli a zapadli do seba vynikajúco.

Tím okolo kanoniera Ovečkina je perfektne vyvážený. Presadiť sa dokážu všetky formácie, prakticky žiadny hráč nezaostal za očakávaniami, ba práve naopak. Tom Wilson, doteraz známy najmä svojimi pästnými výmenami smeruje k hranici 40 kanadských bodov. V elitnom útoku po boku Ovečkina s Bäckströmom nijako nezaostáva, dokonca sa dá povedať, že hviezdnu dvojicu ideálne doplnil. Jevgenij Kuznecov si v lete za svoje platové požiadavky zlizol od fanúšikov dávku kritiky, pri súčasných výkonoch sa však zdá, že na ňom Washington dokonca zarobil. To už možno nedopustí obranca John Carlson, ktorý bude po sezóne neobmedzene voľným hráčom a vedenie by malo na rokovaniach zapracovať. Jeho súčasný prínos tímu sa podobá prínosu Drewa Doughtyho pre tím LA Kings. Do druhého útoku skvelo zapadol aj Jakub Vrána, pre ktorého 25-gólová méta zaiste nie je nesplniteľnou úlohou.

Korunu všetkému svojimi výkonmi nasadil gólman Braden Holtby. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že jeho výkony v porovnaní s minulou sezónou mierne poklesli, opak je však pravdou. V tomto prípade platí staré známe, že štatistiky sú ako bikiny, ukážu veľa, ale nie to najpodstatnejšie. To napokon na margo hviezdneho gólmana potvrdil aj spoluhráč Jay Beagle. „Čísla niekedy nepovedia všetko,"hovorí rýchlonohý útočník. „Niekedy povedia časť reality, ale nie celú. Holtby je pre nás neskutočnou oporou."

Najmä teraz, keď pred sebou nemá tak pevný obranný val sa ukazuje nesmierna dôležitosť spoľahlivého brankára. „Ste len takí dobrí, ako dobrý je váš brankár," hovorí kouč Barry Trotz. „V tomto smere sa nemôžeme sťažovať."

Napriek všetkým pochybnostiam sa zdá, že vo Washingtone budú aj v tomto roku patriť medzi užší okruh kandidátov na Stanleyho pohár. Budú letné straty Capitals znamenať v konečnom dôsledku tak potrebný výkonnostný skok v play-off?autor: Matúš Pavlík