Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Bývalý slovenský reprezentant novou posilou Medveščaku Záhreb

Jozef Balej, FOTO © planethockey.com
 0 , 2.08.17 v kategórii: Všeobecné
Chorvátsky klub bude v nasledujúcej sezóne súčasťou nadnárodnej súťaže EBEL.

Medveščak Záhreb musel po odchode z Kontinentálnej hokejovej ligy kompletne prebudovať svoj káder. Zbavil sa drahých zámorských legionárov a hľadal lacnejších hráčov z Európy. Včera na oficiálnej webovej stránke oznámil príchod Slováka Jozefa Baleja.

Tridsaťpäťročný útočník má bohatý hokejový životopis, v ktorom hrajú prím angažmány v zámorskej NHL. Balej v minulosti obliekal dresy Montrealu, New Yorku Rangers a Vancouveru, no výraznejšie sa presadzoval v nižšej AHL. Od sezóny 2008/09 pôsobí rodák z Myjavy na európskych klziskách. Postupne si vyskúšal kvalitu českej, slovenskej aj švajčiarskej najvyššej súťaže, pričom získal majstrovský titul s Plzňou.

Jozef Balej strávil uplynulý ročník vo Švajčiarsku, kde nastupoval v NLB. V druhej lige odohral za Red Ice Martigny 43 zápasov v základnej časti s bilanciou 22+22. V piatich súbojoch play-off dosiahol súčet 3+7. Dokonca dostal šancu v najvyššej NLA, kde zaznamenal jeden štart za HC Ambri-Piotta a strelil jeden gól.

„Jozef je ofenzívny hráč, ktorý má výborný strelu a dokáže dávať góly. Prichádza k nám s bohatými skúsenosťami. Posledný rok strávil s bilanciou bodu na zápas v NLB a jeden mesiac bol súčasťou Ambri-Piotta sn ašimi bývalými trénermi, ktorí nám o ňom povedali samé pozitívne veci. Je to skutočný profesionál, ktorý je v dobrej forme a je veľmi súťaživý. Mal by byť výbornou posilou našich útočných radov," povedal pre medvescak.com športový riaditeľ klubu Aaron Fox.

 autor: Tomáš Lengyel