Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Buffalo sa snaží maximalizovať protihodnotu za Evandera Kanea

Evander Kane
 0 , 17.12.17 v kategórii: Všeobecné
Momentálne je asi najžiadanejším a najdostupnejším prestupovým artiklom. Napriek povesti zlého chlapca je záujem o jeho služby obrovský.

V tejto sezóne podáva viac ako solídne výkony. 33 zápasov, 14 gólov a 31 bodov, to značí status najproduktívnejšieho hráča tímu. Stále je dosť mladý, má 26 rokov, takže to najlepšie má ešte len pred sebou. Je navyše dostatočne robustný a nebojí sa zhodiť rukavice. O jeho nekompromisnosti hovorí aj 113 trestných minút, ktoré nazbieral v minulej sezóne. V júli mu navyše vyprší zmluva a stane neobmedzene voľným hráčom.

Záujemcov je viac než dosť a Buffalo, ktoré už túto sezónu prakticky zabalilo chce získať čo najviac. Rokovania sa mali zintenzívniť, konkrétne ponuky ale na svetlo sveta neprenikli a dohoda je podľa reportérov TSN v nedohľadne. Volať do First Niagara Center mali zástupcovia San Jose, St. Louis, Anaheimu či Calgary. Generálny manažér Buffala Jason Boterill ale chce zisky maximalizovať, voľba v prvom kole, mladý prospekt a podmienečná voľba v drafte sa mu mália. Šéf Sabres zároveň novinárom potvrdil, že o výmenách so zástupcami konkurenčných klubov rokoval, to však neznamená, že sa nejakej dočkáme napríklad do Vianoc.

Je isté, že súčasťou obchodu určite bude prvé kolo. V Buffale by ale predsa len uvítali nejakého hotového hráča s dlhšou zmluvou, prípadne taký, ktorý by bol po sezóne len obmedzene voľným agentom.autor: Matúš Pavlík