Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Brankárska jednotka Devils je späť. Schneider vychytal víťazstvo v AHL

Cory Schneider
 0 , 28.02.18 v kategórii: Všeobecné
Americký gólman chýbal tímu viac ako mesiac.

Pred kľúčovou fázou sezóny hlásia v New Jersey Devils pozitívne správy. Brankár Cory Schneider sa vrátil do súťažného diania približne po mesačnej prestávke, keď nútene pauzoval pre problémy so slabinami. V noci na dnes zaznamenal víťazstvo v drese rezervného celku „diablov".

New Jersey poslalo brankársku jednotku nakrátko do AHL, kde sa má po zranení rozchytať pre potreby prvého tímu. Návrat na súťažný ľad zvládol Schneider podľa predstáv. V zápase Binghamtonu proti Belleville Senators kryl devätnásť z dvadsiatich striel a priviedol farmu Devils k víťazstvu 4:1.

Pre Coryho Schneidera to bol prvý zápas v AHL od sezóny 2009/10, keď bol ešte súčasťou organizácie Vancouveru Canucks. V tejto súťaži dosiahol Američan v minulosti niekoľko ocenení. V ročníku 2008/09 sa dostal do Zápasu hviezd, mal najvyššiu percentuálnu úspešnosť zákrokov a najnižší priemer inkasovaných gólov. Vďaka tomu bol vyhlásený za najlepšieho brankára ligy.

Počas Schneiderovej neprítomnosti odohrali Devils až šestnásť duelov, v ktorých dostával príležitosť prevažne Keith Kinkaid. Dvadsaťosemročný americký brankár zaznamenal v dvanástich štartoch až osem víťazstiev a udržal New Jersey na postupovej siedmej pozícii. V štyroch prípadoch sa dostal do hry Švéd Eddie Läck, ktorý takisto nesklamal výkonmi, no podarilo sa mu získať iba jeden triumf.

New Jersey Devils čakajú v závere základnej časti náročné zápasy, v ktorých budú potrebovať potvrdiť pozíciu zaručujúcu miestenku v play-off. S dobrou formou Kinkaida a prítomnosťou Schneidera ich šance na postup do vyraďovačky výrazne stúpnu. Navyše, v útoku sa môžu spoľahnúť na produktívneho Taylora Halla.autor: Tomáš Lengyel