Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Brankárov čaká tuhá bitka o olympiádu! Godla cíti konkurenciu, spomenul päť mien

Denis Godla, FOTO © kalpa.fi
 0 , 22.10.17 v kategórii: Slováci v zahraničí
Denis Godla si uvedomuje, že bitka medzi gólmanmi o miesto v olympijskej nominácii bude poriadne tuhá.

Po celej Európe chytá mnoho kvalitných slovenských gólmanov. Pravidelne zachytávame správy o ich výborných výkonoch. Výnimkou nie je ani Denis Godla, ktorý žiari v drese fínskeho tímu KalPa Kuopio. V tejto sezóne najvyššej fínskej Liigy dostal šancu v 11 stretnutiach, má 90,1-percentnú úspešnosť zásahov a priemerne inkasuje 2,62 gólu na zápas.

Godla má v tíme istejšiu pozíciu ako v minulej sezóne, napriek tomu ho trápi, že sa nedarí tímu. „Odchytal som väčšinu duelov, s čím som spokojný. Horšie je, že sa trápime. Minulá sezóna bola lepšia, nedá sa to porovnať. Prišlo veľa mladých chlapcov a ešte to nesadlo," uviedol pre portál šport.sk.

Godla by mal zaiste aj lepšie individuálne štatistiky, keby mu viac pomáhali spoluhráči. „Tréner ma chválil. Hovorí, že tím často podržím. Problémom však je, že súperov púšťame do množstvo šancí. Ide na mňa aj osem, desať prečíslení za zápas, čo sa nemôže stávať. Takto sa nedá vyhrávať. Musíme sa zlepšiť a dávať väčší pozor na obranu."

22-ročný gólman, ktorý sa preslávil na MS do 20 rokov na prelome 2014-2015, kde dopomohol Slovensku k zisku senzačného bronzu a vyhlásili ho za najlepšieho brankára podujatia aj za najužitočnejšieho hráča, by rád získal miesto v olympijskej nominácii. Uvedomuje si však, že cesta do Pjongčangu bude náročná, nakoľko jeho pozornosti neuniká, že aj jeho krajania v Európe podávajú výborné výkony.

„Bude to náročné, kvalitných brankárov máme v Európe veľa. Mrzí ma, čo sa stalo Jarovi Janusovi v Slovane. On by sa mohol pobiť aj o jednotku na olympiáde. Jano Laco chytá výborne, písal som si aj s Braňom Kornádom, ktorý je v podobnej situácii ako ja, keď ide naňho v Olomouci množstvo prečíslení. Super chytá aj Julo Hudáček v KHL, zaujal aj Paťo Rybár po zranení. Brankárov je dosť. O olympiádu bude veľký boj. Motivácia je veľká," hovorí Godla.

Miro Šatan s Craigom Ramsaym budú mať skutočne príjemné starosti, ktoré im však vonkoncom nezávidíme. Vybrať len trojicu gólmanov do olympijskej nominácie bude vzhľadom k ich skvelým výkonom nesmierne ťažké.


autor: Michal Sedlák