Najnovšie hokejové správy  • Jeden z hlavných kandidátov na Calder Trophy pre najlepšieho nováčika? Určite áno....


  • Pred dvoma mesiacmi zdvihol kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin prvýkrát nad hlavu...


  • Vo svojej nováčikovskej sezóne odohral 62 zápasov a strelil 29 gólov. Nebyť zranení...


  • Hviezdny švédsky obranca ešte pred mesiacom plnil titulky. Jeho trejd bol na spadnutie,...


  • Po dlhých týždňoch špekulácii sa napokon rozhodlo, že štvorka draftu Brady Tkachuk...


  • Minulotýždňovým podpisom Dylana Larkina sa klub Detroit Red Wings dostal nad maximálny...

Boston Bruins a Calgary Flames si v Septembri zahrajú v Číne

 0 , 15.05.18 v kategórii: Všeobecné
NHL sa v septembri vráti do Číny kvôli dvom predsezónnym zápasom medzi tímami Boston Bruins a Calgary Flames.

V sobotu 15. septembra budú Flames hostiť Bruins v športovom censtre Shenzhen Universiade v čínskom Shenzhene a v stredu 19. septembra budú zas Flames hosťami Bruins v aréne Cadillac v Pekingu.


Snaha oglobalizáciu hokeja

Septembrové zápasy budú celkovo tretím aštvrtým predsezónnym stretnutím odohraným vČíne. Vlani si tu zmerali sily hráči tímov Los Angeles Kings aVancouver Canucks, ktorí si zahrali vŠanghaji avPekingu. Unikátne zápasy vtedy ostro sledovali aj stávkové kancelárie ako napríklad bet365. Oznámenie oplánovaných zápasoch pomaly napĺňa aj záväzok NHL aNHLPA, ktorí sa snažia posilniť hokej na celosvetovej úrovni azároveň podporovať svoje medzinárodné stratégie. V rokoch 2016 a 2017 bostonský tím Bruins organizoval mládežnícke tábory v Šanghaji a Pekingu a v roku 2013 niekoľkí hráči z Flames viedli mládežnícke hokejové strediská v Hongkongu. Navyše, početné NHL kluby nedávno uskutočnili hokejové tábory pre čínsku mládež v Číne a Severnej Amerike. Okrem už spomínaných Canucks aKings sa zapojili aj tímy ako Montreal Canadiens, New York Islanders, Toronto Maple Leafs a Washington Capitals.


Silná podpora vplyvných sponzorov

VČíne je už druhý rok po sebe najväčším sponzorom NHL spoločnosť O.R.G Packaging. Firma zohrala neodmysliteľne podstatnú úlohu pri prinášaní hokejovej NHL do Číny a naďalej so zámorskou ligou spolupracuje. Navyše sa angažuje iv rámci kooperácie s jej členskými klubmi, sktorými organizuje rôzne mládežnícke sústredenia a tábory. Okrem O.R.G. sa ako oficiálny sponzor na športovú udalosť 2018 O.R.G. NHL China Games vráti aj čínsky veľkovýrobca piva, spoločnosť Tsingtao. NHL naďalej komunikuje aj so športovými kanceláriami v celej Číne, kde sa podieľa na vývoji hokejových programov od tých najzákladnejších úrovní a podporuje miestne hokejové kluby arozvoj mládeže.


Hokej bude vČíne smerovať aj priamo do škôl

Cadillac Arena, ktorej výhradným vlastníkom aprevádzkovateľom je spoločnosť Bloomage International, má taktiež dlhodobý záväzok podporovať ľadový hokej v Číne. Bloomage varéne nainštalovala potrubia na tvorbu ľadu už počas svojho založenia v roku 2006 v nádeji, že vbudúcnosti bude mať príležitosť hostiť športové podujatia. V roku 2016 začala organizácia Cadillac Arena oficiálne hostiť profesionálny ľadový hokej a bola prvým miestom v Číne, kde sa konal profesionálny hokejový turnaj. Liga bude pokračovať v rozvíjaní programov na poskytovanie vzdelávania a tréningov pre školy. Jej cieľom je podpora telesnej výchovy, športu, tímovej práce a kondície prostredníctvom aktívnej účasti na hokeji.

 autor: Miloš Hiblár