Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Bondra hviezdou zápasu. Prvýkrát skóroval v ECHL

Radovan Bondra, FOTO © icehogs.com
 0 , 15.11.17 v kategórii: Všeobecné
Mladý forvard zaznamenal premiérový gól v sezóne.

Slovenský útočník Radovan Bondra si otvoril strelecký účet v drese Indy Fuel. V americkom klube pôsobiacom v East Coast Hockey League hráva od začiatku aktuálnej sezóny. Na svoj prvý bod však čakal až deväť zápasov.

Dvadsaťročný Bondra zaznamenal presný zásah v nočnom súboji Indy Fuel proti Toledu Walleye, v ktorom jeho tím prehral 1:4. Napriek tomu bol vyhlásený za tretiu hviezdu stretnutia. Domáce Indy prehrávalo po dvoch tretinách 0:2, ale v úvode tretej časti hry znížil na rozdiel jediného gólu práve slovenský hokejista. Hostia však prekonali gólmana Collina Deliu ešte dvakrát a dosiahli pohodlné víťazstvo.

Trebišovský odchovanec má aktuálne platný kontrakt s farmárskym tímom Chicaga Blackhawks. Rockford IceHogs ho však preradil ešte od jednu súťaž nižšie do ECHL. V tíme Indy Fuel zatiaľ odohral deväť zápasov, v ktorých dosiahol jediný bod za gól. Okrem toho má v štatistikách tri mínusové body, štyri trestné minúty a štrnásť streleckých pokusov.

Indy Fuel patrí medzi najslabšie tímy celej súťaže. V západnej konferencii figuruje na predposlednej štrnástej priečke so ziskom siedmich bodov. V dvanástich stretnutiach dosiahol iba jediné víťazstvo v riadnom hracom čase, raz triumfoval po uplynutí šesťdesiatich minút, trikrát prehral po predĺžení alebo nájazdoch a sedemkrát podľahol súperom v riadnej hracej dobe.autor: Tomáš Lengyel