Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Avs vzývali zázrak, Landeskog odohral životný zápas

Gabriel Landeskog
 0 , 17.12.17 v kategórii: Všeobecné
Parádny duel zohrali dnes v noci Tampa Bay a Colorado. Avalanche prehrávali na začiatku tretej tretiny už 1:5, no napriek tomu siahali po zázračnom obrate.

Hráčom zápasu bol kapitán domácich Gabriel Landeskog. Rodák zo Štokholmu dáva zabudnúť na zbabraný vlaňajší ročník a v novej sezóne patrí k ozajstným lídrom. Má ideálne našliapnuté odohrať najlepšiu sezónu v kariére. Dnes v noci zažil životnú noc, avšak s horkosladkým koncom.

Avs nastúpili doma proti prudko favorizovanému tímu Tampy. Líder ligy sa do správnej teploty dostal až v polovici zápasu, keď odohral snovú štvorminútovku a po góloch Kučerova, Stralmana, Hedmana a Gourdeho razom viedol 4:0. Stav po prvej tretine korigoval po peknej prihrávke Jakupova jedenástym gólom v sezóne kapitán domácich. V tretej časti hry síce zvyšoval na 5:1 z pohľadu hostí druhým gólom v zápase Stralman, no domáci napriek tomu nezložili zbrane. Ich kapitán zavelil do protiútoku a dvoma šikovne tečovanými pukmi prekonal dovtedy spoľahlivého Petra Budaja. Krátko po strelení hetriku asistoval pri kontaktnom góle MacKinnona. Misky váh na stranu hostí však opäť preklonil Sergačev. Odpoveď však na seba nenechala dlho čakať. Landeskog zaviezol puk do pásma posunul ho Zadorovovi a jeho strelu usmernil do siete MacKinnon.

„Landy" siahal po ešte výraznejšom zápise. V poslednej minúte mal na hokejke vyrovnávajúci gól, ktorý by bol jeho štvrtým v zápase a šiestym bodom, proti však bol slovenský brankár v službách Bolts. Avs tak domácu Pepsi Center opúšťali so sklonenými hlavami.

„Chceli sme tlačiť, hrať tvrdo a posielať puky na bránu, kde číhali naši cloniaci hráči," povedal švédsky útočník. „Dostali sme však rýchle góly a aréna stíchla." Jeden z najlepších hokejistov Tre Kronor sa rozpovedal aj o svojej záverečnej šanci. „Bola to gólová šanca v ideálnej pozícii. Do takých sa presne chcete dostať, urobilo by to našu noc naozaj skvelou,"smutne konštatuje 25-ročný krídelník. Bol to pritom jeho druhý hetrik v sezóne aj v kariére. Presne pred mesiacom pomohol tromi gólmi zostreliť na domácom ľade Washington.

Landeskog nastupoval do zápasu s počtom 298-ich bodov na svojom konte, v tretej tretine tak zaznamenal významný kariéry míľnik. K dnešnému dňu má na konte 131 gólov a 172 asistencii v najlepšej lige sveta. „Landy" má zatiaľ našliapnuté k životnej sezóne. Tou najlepšou v doterajšej kariére je tá z rokov 2013/14, ktorá je zatiaľ jeho najproduktívnejšou. Zaznamenal v nej 26 gólov a 65 bodov. Ozdobil ju pritom zatiaľ jedinou účasťou v play-off.autor: Matúš Pavlík