Najnovšie hokejové správy  • Ak chcete vybrať jeden tím, ktorý vlani v play-off chýbal, no v tejto sezóne sa doň...


  • Ukrajinský hokej zažíva v poslednom desaťročí ohromný úpadok. Momentálne má čo...


  • Calgary vlani vstúpilo do nového ročníka na vlne veľkých očakávaní. Aj preto bolo...


  • Alex Tuch sa narodil 10. mája 1996 v meste Syracuse v americkom štáte New York. Jeho...


  • Nevysoký kanadský obranca Mathew Maione zažíva nevídaný štart do novej sezóny. Má...


  • Možno Dallas považovať za jedno z najväčších sklamaní posledných dvoch rokov? Po tom,...

Ak to nedokáže on, tak kto? Šatan s naším hokejom urobí veľké veci, verí Valach

Juraj Valach, FOTO © TASR
 0 , 11.11.17 v kategórii: Slovenský hokej
Obranca Juraj Valach verí, že Miroslav Šatan z pozície generálneho manažéra dokáže v slovenskom hokeji veľké veci.

V lete sa pozície generálneho manažéra chopil Miroslav Šatan. Po predchádzajúcich turbulentných mesiacoch v slovenskom hokeji stála pred ním neľahká úloha. Šatan však už ako hráč dokazoval, že sa výziev nebojí. A dokazuje to aj na začiatku svojej funkcionárskej kariéry. Vlani na Svetovom pohári pod jeho manažérskou taktovkou podceňovaný Tím Európa prehral až vo finále s domácou Kanadou a hokejový svet sa nestačil diviť. Teraz Šatan pracuje na tom, aby slovenský hokej opäť prebral z letargie a naštartoval ho tým správnym smerom.

Šatan naštartoval určité procesy na ozdravenie nášho hokeja a má pred sebou množstvo práce. Nedajú sa očakávať prevratné výsledky v priebehu pár mesiacov. Ale nemožno mu už po pár mesiacoch pôsobenia v novej funkcii uprieť niekoľko pozitív. Snáď tým najväčším je kľud, ktorý po jeho nástupe v slovenskom hokeji zavládol. Ďalej nemožno opomenúť ozdravenie atmosféry, zrazu chcú všetci reprezentovať, aj hráči, ktorí mali predtým nejaké problémy s reprezentáciou chcú mať znovu na sebe slovenský národný dres. Ako pozitívny krok sa javí angažovanie kanadského trénera Craiga Ramsayho.

V auguste Slováci odohrali prípravný dvojzápas proti Česku, raz vyhrali a raz prehrali. Slušné vzhľadom k tomu, že Šatan s Ramsaym boli vo svojich funkciách len minimum času. A najmä slušné vzhľadom k českému komplexu, ktorý nás dlhodobo trápi. Prvou oficiálnou akciou pod tandemom Šatan - Ramsay je prebiehajúci Nemecký pohár. Šancu dostali niekoľkí mladíci, zatiaľ nesklamali. Patrik Lamper, Juraj Bezúch, Marek Hecl, Boris Sádecký a Michal Krištof. Pätica hráčov, ktorá si odbyla reprezentačnú premiéru v piatkovom stretnutí proti USA. Slováci porazili nebezpečného súpera po kvalitnom výkone 2:1. Je na čom stavať. Šatan s Ramsaym skúšajú mladých hráčov, učia ich systém, zároveň sa však dostavujú aj výsledky. Čo viac si možno priať?

Nechceme nič zarieknuť, no zdá sa, že slovenskému hokeju začína konečne svitať na krajšie zajtrajšky. Veľmi trefne to vystihol obranca Juraj Valach, ktorý v rozhovore pre Pravdu uviedol: „Miro je obrovská hviezda slovenského hokeja. Stále mám pocit, ako by mal s nami naskočiť na ľad. Teším sa, že ostal pri reprezentácii – môže s naším hokejom urobiť veľké veci. Ak by to nedokázal on, tak kto?"


autor: Michal Sedlák