Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Ak to nedokáže on, tak kto? Šatan s naším hokejom urobí veľké veci, verí Valach

Juraj Valach, FOTO © TASR
 0 , 11.11.17 v kategórii: Slovenský hokej
Obranca Juraj Valach verí, že Miroslav Šatan z pozície generálneho manažéra dokáže v slovenskom hokeji veľké veci.

V lete sa pozície generálneho manažéra chopil Miroslav Šatan. Po predchádzajúcich turbulentných mesiacoch v slovenskom hokeji stála pred ním neľahká úloha. Šatan však už ako hráč dokazoval, že sa výziev nebojí. A dokazuje to aj na začiatku svojej funkcionárskej kariéry. Vlani na Svetovom pohári pod jeho manažérskou taktovkou podceňovaný Tím Európa prehral až vo finále s domácou Kanadou a hokejový svet sa nestačil diviť. Teraz Šatan pracuje na tom, aby slovenský hokej opäť prebral z letargie a naštartoval ho tým správnym smerom.

Šatan naštartoval určité procesy na ozdravenie nášho hokeja a má pred sebou množstvo práce. Nedajú sa očakávať prevratné výsledky v priebehu pár mesiacov. Ale nemožno mu už po pár mesiacoch pôsobenia v novej funkcii uprieť niekoľko pozitív. Snáď tým najväčším je kľud, ktorý po jeho nástupe v slovenskom hokeji zavládol. Ďalej nemožno opomenúť ozdravenie atmosféry, zrazu chcú všetci reprezentovať, aj hráči, ktorí mali predtým nejaké problémy s reprezentáciou chcú mať znovu na sebe slovenský národný dres. Ako pozitívny krok sa javí angažovanie kanadského trénera Craiga Ramsayho.

V auguste Slováci odohrali prípravný dvojzápas proti Česku, raz vyhrali a raz prehrali. Slušné vzhľadom k tomu, že Šatan s Ramsaym boli vo svojich funkciách len minimum času. A najmä slušné vzhľadom k českému komplexu, ktorý nás dlhodobo trápi. Prvou oficiálnou akciou pod tandemom Šatan - Ramsay je prebiehajúci Nemecký pohár. Šancu dostali niekoľkí mladíci, zatiaľ nesklamali. Patrik Lamper, Juraj Bezúch, Marek Hecl, Boris Sádecký a Michal Krištof. Pätica hráčov, ktorá si odbyla reprezentačnú premiéru v piatkovom stretnutí proti USA. Slováci porazili nebezpečného súpera po kvalitnom výkone 2:1. Je na čom stavať. Šatan s Ramsaym skúšajú mladých hráčov, učia ich systém, zároveň sa však dostavujú aj výsledky. Čo viac si možno priať?

Nechceme nič zarieknuť, no zdá sa, že slovenskému hokeju začína konečne svitať na krajšie zajtrajšky. Veľmi trefne to vystihol obranca Juraj Valach, ktorý v rozhovore pre Pravdu uviedol: „Miro je obrovská hviezda slovenského hokeja. Stále mám pocit, ako by mal s nami naskočiť na ľad. Teším sa, že ostal pri reprezentácii – môže s naším hokejom urobiť veľké veci. Ak by to nedokázal on, tak kto?"


autor: Michal Sedlák