Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

AHL Pozdrav do Calgary! Hrivík dvoma gólmi zarezal súpera

Marek Hrivík, FOTO © TASR
 0 , 28.10.17 v kategórii: Reviews
Marek Hrivík má za sebou vydarenú noc v AHL.
REVIEW
V noci z piatka na sobotu sa v zámorskej hokejovej AHL predstavili piati slovenskí hráči. Útočník Peter Cehlárik chýbal v zostave Providence Bruins pri výhre na ľade Binghamtonu (4:1) a útočník Martin Réway sa neobjavil v zostave Lavalu Rocket pri prehre na ľade Rochesteru Americans (3:4pp).

Žiarivú noc má za sebou útočník Marek Hrivík, ktorý výraznou mierou dopomohol Stocktonu Heat k triumfu na ľade Bakersfieldu (3:0). Hrivík nastúpil v elitnom útoku, strelil dva góly, mal štyri strelecké pokusy a vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia. Hrivík vyslal pozdrav do Calgary, kde by si rád vybojoval svoje miesto. Na farme zbiera priemerne bod na zápas, v šiestich stretnutiach zaznamenal bilanciu 3+3.

Gólom sa prezentoval aj útočník Tomáš Jurčo, jeho Rockford však prehral doma s Milwaukee (2:5). Jurčo skóroval v druhom stretnutí v rade. V zápase proti Milwaukee si odsedel dve minúty na trestnej lavici, mal tri strelecké pokusy a aj napriek vysokej prehre ukončil duel s jednou pluskou na konte. Rovnako ako Hrivík si drží priemer jedného bodu na zápas. Vo ôsmich stretnutiach má bilanciu 3+5, v Rockforde je produktívnejší len Vinnie Hinostroza (10 bodov).

Dvaja slovenskí obrancovia nastúpili proti sebe v súboji Syracuse Crunch - Toronto Marlies (2:4). Viac radosti mal hosťujúci Martin Marinčin, ktorý nastúpil v prvej formácii a prezentoval sa dvoma strelami. Domáci Erik Černák si na konto pripísal bod za asistenciu, mal dva strelecké pokusy. Černák má vo ôsmich dueloch bilanciu 2+1, je najproduktívnejším obrancom Syracuse. Zároveň je tretím najaktívnejším strelcom tímu (17 striel). Marinčin v štyroch odohraných dueloch nazbieral štyri plusky a v ukazovateli +/- je v drese Marlies tretím najlepším hráčom.

V akcii bol aj obranca Christián Jaroš, ktorý sa v drese Bellevilleu radoval z výhry na ľade Manitoby (4:3pn). Jaroš zaknihoval jednu asistenciu, mal dve strely na bránku a duel ukončil s jednou pluskou. Jaroš má v siedmich zápasoch bilanciu 1+3. Je druhým najproduktívnejším obrancom tímu a najlepším hráčom Senators v hodnotení +/- (tri plusky). Zároveň je i najaktívnejším strelcom Belleville (20 streleckých pokusov).autor: Michal Sedlák