Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

AHL Obrancovia Jaroš s Černákom medzi hviezdami zápasov, Jurčo rozhodol v nájazdoch

Christián Jaroš, FOTO © ottawasun.com
 0 , 21.10.17 v kategórii: Reviews
Až šesť slovenských hokejistov sa predstavilo v zápasoch zámorskej AHL hraných v noci na sobotu.
REVIEW
Šesť Slovákov bolo v akcii v zápasoch nižšej zámorskej AHL hraných v noci na sobotu. Výborne sa darilo našim obrancom. V súboji Syracuse s Binghamtonom (2:3) v prvej formácii domácich nastúpil Erik Černák. Bol strelecky mimoriadne aktívny, z jeho štyroch pokusov jeden skončil gólom. Zápas ukončil s jedným mínusovým bodom. Vyhlásili ho za tretiu hviezdu stretnutia.

Po odvelení z prvého tímu Bostonu sa Peter Cehlárik predstavil na farme v drese Providence. Radoval sa z výhry na ľade Springfieldu (5:2). V zápase mal štyri strelecké pokusy, no nebodoval. Vedno s Crossom a Heinenom bol najaktívnejšie strieľajúcim hráčom Bruins. V stretnutí si na konto pripísal jeden mínusový bod.

Laval v zostave s útočníkom Martinom Réwayom prehral po divokej prestrelke na ľade Wilkes-Barre 5:6 po predĺžení. Réway si pripísal na konto jednu asistenciu, no zápas mu príliš nevyšiel. Naskočili mu až tri mínusky a v tomto ukazovateli bol najhorším hráčom tímu.

Vydarenú noc má za sebou obranca Christián Jaroš, ktorý gólom a asistenciou dopomohol Bellevilleu k vysokej výhre 5:1 v Hartforde. Jaroša vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia. Okrem dvoch bodov si pripísal aj dve trestné minúty, tri strelecké pokusy a dve plusky.

V akcii bol aj útočník Tomáš Jurčo, ktorý nastúpil v drese Rockfordu v domácom súboji proti Grand Rapids. Radoval sa z tesného triumfu 3:2 po nájazdoch. Jurčo bol so šiestimi strelami najaktívnejším hráčom svojho tímu. Bol hrdinom nájazdovej lotérii, zo všetkých šiestich exekútorov sa dokázal presadiť len on.

Predstavil sa aj útočník Marek Hrivík, ktorý nastúpil v prvej formácii Stocktonu. Jednou asistenciou dopomohol k domácej výhre nad San Diegom (4:2). Hrivík mal v zápase tri strelecké pokusy, ani jeden však gólom neskončil. autor: Michal Sedlák