Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

AHL Kedy si to všimnú v Calgary? Hrivík vo forme, body zbiera na počkanie

Marek Hrivík, FOTO © nhl.com
 0 , 19.11.17 v kategórii: Reviews
Slovenský útočník Marek Hrivík hrá v AHL v parádnej forme.
REVIEW
Slovenský útočník Marek Hrivík potvrdzuje v AHL parádnu formu. V noci na sobotu sa zaskvel gólom a asistenciou pri výhre Stocktonu Heat na domácom ľade nad Bakersfieldom Condors 4:2. V noci na dnes zaznamenal jednu asistenciu pri výhre Stocktonu opäť doma nad Bakersfieldom 5:2. Hrivík dostal šancu v elitnom útoku Heat, na súperovho brankára vyslal štyri strelecké pokusy, zápas ukončil s dvoma pluskami.

Na farme v Stocktone patrí medzi najlepších hráčov a ak si udrží súčasnú formu, je otázkou času, kedy príde povolanie do prvého tímu Calgary Flames. Hrivík zbiera priemerne viac než bod na zápas. V 13 dueloch zaknihoval 14 bodov (4+10). Je tretím najproduktívnejším hráčom Heat.

V akcii bol aj ďalší slovenský útočník Tomáš Jurčo. Ten v drese Rockfordu IceHogs nastúpil na domácom ľade proti svojmu bývalému tímu Grand Rapids Griffins. IceHogs zvíťazili tesne 3:2 po nájazdoch. Jurčo bol tradične strelecky mimoriadne aktívny, no ani jeden z jeho šiestich pokusov gólom neskončil. V zápase si odsedel dve trestné minúty, zaznamenal dve mínusky a v nájazdovom rozstrele nepremenil svoj pokus.

V stretnutí Toronta Marlies so Syracuse Crunch (2:1) mohlo prísť k zaujímavej konfrontácii dvoch slovenských obrancov. V zostave domáceho tímu však absentoval Martin Marinčin. Za hostí nastúpil Erik Černák, do štatistík sa však nezapísal.autor: Michal Sedlák