Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

AHL Excelentný Marinčin! Dvoma gólmi pomohol k výhre, v pluskách je piaty najlepší v celej AHL

Martin Marinčin, FOTO © Getty Images
 0 , 11.11.17 v kategórii: Reviews
Výbornú formu má v AHL slovenský obranca Martin Marinčin.
REVIEW
V nočných zápasoch zámorskej AHL sa predstavili traja slovenskí hokejisti. Výborne sa darilo obrancovi Martinovi Marinčinovi, ktorý dvoma gólmi pomohol Torontu Marlies k výhre na ľade Binghamtonu 4:1. Marinčin na góly pretavil oba svoje strelecké pokusy, zápas ukončil s dvoma pluskami na konte. Vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu. Marinčin je najproduktívnejším obrancom Marlies. V 9 zápasoch nazbieral 6 bodov (2+4) a s 10 pluskami je najlepším hráčom Toronta. V rámci celej AHL je v hodnotení +/- na piatej pozícii.

Útočník Tomáš Jurčo dostal šancu v prvom útoku Rockfordu IceHogs, ktorý však na domácom ľade podľahol San Antoniu hanebne 0:6. Jurčo bol tradične strelecky mimoriadne aktívny, vyslal päť striel. Duel ukončil s jednou mínuskou. Jurčo v 13 zápasoch nazbieral 9 bodov (4+5) a so 41 strelami je najaktívnejšie strieľajúcim hráčom tímu v doterajšom priebehu sezóny.

V hre bol aj ďalší útočník Marek Hrivík. Ten sa radoval z výhry Stocktonu Heat na ľade San Diega 6:3. Hrivík k tomuto triumfu prispel dvoma asistenciami. V stretnutí mal štyri strelecké pokusy a zakončil ho s jedným plusovým bodom. Hrivík si drží priemerný zisk bodu na zápas. V 11 stretnutiach nazbieral 11 bodov (3+8) a je tretím najproduktívnejším hráčom Stocktonu.

V zostave Belleville Senators opäť chýbal zranený slovenský obranca Christián Jaroš. Jeho tím prehral na domácom ľade s Rochesterom Americans 2:4

autor: Michal Sedlák