Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

AHL Černák si otvoril gólový účet, Hrivík bodoval vo svojom debute v Stocktone

Marek Hrivík, FOTO © TASR
 0 , 15.10.17 v kategórii: Reviews
Ako sa darilo slovenským hráčom v zámorskej AHL v dueloch hraných v noci na nedeľu?
REVIEW
Až šesť Slovákov bolo v akcii v zámorskej AHL v noci zo soboty na nedeľu. Útočník Marek Hrivík absolvoval svoj debut v drese Stocktonu Heat. Jednou asistenciou sa podieľal na hladkom domácom triumfe nad Grand Rapids Griffins (4:0). Odsedel si dve trestné minúty na trestnej lavici, prezentoval sa dvoma streleckými pokusmi a duel ukončil s jednou pluskou na konte.

Laval Rocket prehral na domácom ľade s Binghamtonom vysoko 1:5. V zostave Lavalu absentoval slovenský útočník Martin Réway. Z domáceho triumfu 7:4 sa radovali hráči Rockfordu IceHogs v zostave s Tomášom Jurčom, ktorí si v divokej prestrelke poradili s Iowou Wild. Jurčo dostal priestor v prvom útoku, zaknihoval jeden bod za asistenciu. Bol suverénne najaktívnejším strelcom stretnutia, na gólmana Niklasa Svedberga vyslal sedem striel.

Z pohľadu slovenského fanúšika bol veľmi zaujímavý duel medzi Providence Bruins a Torontom Marlies (2:3). Nastúpili v ňom totiž proti sebe útočník Peter Cehlárik a obranca Martin Marinčin. Cehlárik bol strelecky aktívny, ani jeden z jeho štyroch pokusov však gólom neskončil. Marinčin si v stretnutí pripísal na konto jeden plusový bod.

V akcii bol aj obranca Erik Černák. Jeho Syracuse Crunch prehralo doma s Uticou Comets (2:3). Slovenský obranca strelil svoj prvý tohtosezónny gól. V zápase mal jeden strelecký pokus a odsedel si dve minúty na trestnej lavici. Obranca Christián Jaroš okamžite po presune z prvého tímu Ottawy nastúpil za farmársky celok Belleville Senators. Jeho tím triumfoval na ľade Hershey Bears (5:2). S piatimi strelami bol najaktívnejším strelcom Belleville. Absolvoval dvojminútový pobyt na trestnej lavici. Duel ukončil s dvoma pluskami na konte.autor: Michal Sedlák