Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

AHL Bodová explózia Cehlárika! Zrežíroval výhru Providence, vyhlásili ho za prvú hviezdu

Peter Cehlárik, FOTO © TASR
 0 , 14.10.17 v kategórii: Reviews
Slovákom v AHL sa bodovo darilo. Najviac Petrovi Cehlárikovi z Providence.
REVIEW
Slovákom sa v nočných zápasoch AHL bodovo darilo. Zaskvel sa najmä útočník Peter Cehlárik, ktorý zrežíroval domáci triumf svojho tímu nad Springfieldom Thunderbirds (3:2). Na úvodné dva góly svojho tímu prihrával a navyše bol autorom víťazného zásahu v presilovej hre. Podľa očakávania Cehlárika vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia. V zápase mal tri strelecké pokusy a ukončil ho s jednou pluskou.

Obranca Martin Marinčin si pripísal na konto jednu asistenciu pri prehre Toronta Marlies na ľade Hartfordu Wolf Pack (2:5). Nastúpil v prvej formácii Marlies, bol strelecky mimoriadne aktívny (4 pokusy) a pripísal si jeden plusový bod.

Útočník Martin Réway sa tešil po divokej prestrelke z víťazstva svojho Lavalu Rocket na domácom ľade nad Binghamtonom Senators (8:7 po predĺžení). Réway sa na osemgólovej explózii Lavalu podieľal len jednou asistenciou. Po tom, ako nútene vynechal celú uplynulú sezónu pre problémy so srdcom, sa stále len dostáva do optimálnej formy a získava hernú prax. Réway mal v zápase dve strely na bránku a zapísal dve mínusky.

V drese tímu Syracuse Crunch sa predstavil obranca Erik Černák. So svojím tímom sa pred domácim publikom tešil z víťazstva nad Belleville Senators (4:2). Černák bol v zápase strelecky aktívny, na gólmana Andrewa Hammonda vyslal tri pokusy. V súboji s Bellevilleom mohlo dôjsť k zaujímavej konfrontácii dvoch slovenských obrancov Černák verzus Jaroš, no druhý menovaný je aktuálne v prvom tíme Ottawy Senators.autor: Michal Sedlák