MS v hokeji 2017:    Skupina A Dánsko Lotyšsko Nemecko Rusko Slovensko Švédsko Taliansko USA Skupina B Bielorusko Česko Fínsko Francúzsko Kanada Nórsko Slovinsko Švajčiarsko

Najnovšie hokejové správy  • Organizáciu New York Islanders čaká skutočne horúce leto. Okrem problémov s predlžením...


  • Čeljabinsk, koniec 90-tych rokov. Zima, vonku sneží a na zastávke stojí osemročný...


  • Dátum 30. apríl sa nám nezadržateľne blíži. Tento deň je pre generálnych manažérov...


  • Ruský klub chce hrať v nasledujúcej sezóne o špicu tabuľky.


  • Štokholmský syndróm je fenomén, ktorý v psychológii vyjadruje stav, keď si rukojemník...


  • Kontinentálnu hokejovú ligu vymenia za zámorie.

- Adler Mannheim lovil v NHL. Získal dvoch skúsených hráčov

Andrew Desjardins
 0 , 12.10.17 v kategórii: Všeobecné
Nemecké kluby sú prešpikované zámorskými hokejistami.

Účastník nemeckej DEL-ky Adler Mannheim oznámil v priebehu dvoch dní príchody dvojice hráčov zo Severnej Ameriky. Včera potvrdil angažovanie amerického obrancu Marka Stuarta a dnes predstavil kanadského útočníka Andrewa Desjardinsa. Popredný nemecký klub zverejnil informácie na svojom oficiálnom webe.

Tridsaťtriročný Mark Stuart zamieril do Európy prvýkrát v kariére. Uplynulých dvanásť sezón strávil v NHL, kde obliekal dresy Bostonu Bruins, Atlanty Thrashers a následne aj Winnipegu Jets. V kanadskom tíme bol dokonca štyri roky asistentom kapitána. V predchádzajúcom ročníku odohral Stuart len 42 zápasov základnej časti, v ktorých si pripísal dva góly a rovnaký počet asistencií.

Tridsaťjedenročný Andrew Desjardins podobne ako Stuart premiérovo okúsi účinkovanie v európskej súťaži. Univerzálny útočník schopný hrať centra aj krídlo bol naposledy hráčom Chicaga Blackhawks, s ktorým získal jeden Stanleyho pohár. V minulom ročníku však nemal stabilné miesto v zostave „čiernych jastrabov". V 46 dueloch základnej časti si pripísal len jedinú asistenciu. V minulosti nastupoval Desjardins aj za San Jose Sharks.
autor: Tomáš Lengyel